آموزش

تکنولوژی استارلایت در دوربین مداربسته

 • دوربین مداربسته جهت دید در تاریکی مطلق از تکنولوژی مادون قرمز استفاده می کنند. دوربین های مداربسته که به طور معمول دید در شب مادون قرمز نامیده می شوند بوسیله ی سنسور نور خود میزان نور محیط را اندازه گیری می کنند. هنگامی که نور محیط از حدالاقل لوکس قابل تحمل سنسور تصویر دوربین کمتر شود, فرمان روشن شدن LED های مادون قرمز و سوئیچ تصویر به حالت سیاه و سفید را می دهند و پردازشگر تصویر در مد شب شروع به پردازش تصاویر خواهد کرد.
 • هرچقدر وضوح تصاویر دوربین افزایش می یابد، بخش سنسور به تک پیکسل ها پاسخ کمتری می دهد، در نتیجه ارائه تصاویر در نور کم دشوارتر می شود.

استار لایت (star Light) چیست؟

 • استار لایت (star Light) چیست؟
 • استارلایت یک تکنولوژی در دوربین مداربسته است و برای محیطی که نور بسیار کمی دارند و نیازمند به محافظت بیشتر است توصیه میشود.
 • این تکنولوژی در نور کم مثلا در 0/003 لوکس نوری تصاویر رنگی و واضح ارئه میدهد.
 • از این تکنولژی میتوانیم در محیط هایی با نور بسیار کم یا تاریکی مطلق دارد و نیاز به یک تصویر رنگی و شفاف داریم بهره برد.

در دوربین های معمولی وقتی نور فضا کم میشود دوربین ها با استفاده از سنسور نور خود وLED نور مناسب را تولید میکنند و تصویر مشاهده میکنند.

یعنی سنسور های آن بعد از کم شدن نور فعال شده و به LED  دستور میدهند و پس از روشن شدن تصویر در شب را به ما ارائه میدهند که سیاه و سفید میباشند اما با این تکنولوژی در تاریکی تصاویر رنگی ارائه میشوند .

دوربین های استار لایت چگونه کار میکنند ؟

این دوربین ها طوری تنظیم شده اند که میتوانند با وارد کردن نور به CCD با ضریب 2 به 821 تصویر مطلوب تری ارئه دهند.

دیافراگم این نوع دوربین حدود  f/1.65 باز میباشد که به این طریق نور بیشتری وارد دوربین میشود.

یعنی نور بیشتری از لنز دریافت میکند در نییجه تصویر شفاف و رنگی در شب یا محیط کم نور تولید میکند.

ویژگی دیگر دوربین استار لایت افزایش دید در شب نسبت به دیگر دوربین ها که این قابلیت را ندارند میباشد یعنی حدودا 821 باربیشتر نور را گسترش میدهند در نتیجه تصاویر واضح و شفافتر خواهد بود.

 

2 thoughts on “تکنولوژی استارلایت در دوربین مداربسته

 1. حقانی خواه گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا عالی هستید شما

  1. دیدویژن گفت:

   سلام همکار عزیز نظر لطفتون هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *